DefaultController :: menu
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| _path | "_format=html&_locale=fr&_controller=App%5CController%5CDefaultController%3A%3Amenu" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\DefaultController::menu" |
| _format | "html" |
| _locale | "fr" |
| _stopwatch_token | "17e99c" |
| activeMenu | "jobs" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| accept-charset | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.9" |
| cookie | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22c0f659%22%2C%22route%22%3A%22opportunity%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Folasoftnka%5C%2Fasin%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A110%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| forwarded | "for="185.181.33.97";host="asin.olasoft.net";proto=http" |
| host | "asin.olasoft.net" |
| priority | "u=0, i" |
| proxy-connection | "Keep-Alive" |
| remote-ip | "185.181.33.97" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="136", "Google Chrome";v="136", "Not.A/Brand";v="99"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""macOS"" |
| sec-fetch-dest | "document" |
| sec-fetch-mode | "navigate" |
| sec-fetch-site | "none" |
| sec-fetch-user | "?1" |
| upgrade-insecure-requests | "1" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/136.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "185.181.33.97" |
| x-iplb-unique-id | "B9B52161:1879_D5BA2128:0050_69F00BC0_9187:18B3E" |
| x-ovhrequest-id | "1ece8b97e8aff4864adf044e237c5c25" |
| x-php-ob-level | "3" |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "185.181.33.97" |
| x-remote-port | "6265" |
| x-remote-proto | "http" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| date | "Tue, 28 Apr 2026 01:22:12 GMT" |
| x-debug-token | "967e2f" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| sf_redirect | "{"token":"c0f659","route":"opportunity","method":"GET","controller":{"class":"Symfony\\Bundle\\FrameworkBundle\\Controller\\RedirectController","method":"urlRedirectAction","file":"\/home\/olasoftnka\/asin\/vendor\/symfony\/framework-bundle\/Controller\/RedirectController.php","line":110},"status_code":301,"status_text":"Moved Permanently"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "79370a8527952d537d2bce219a1e7ba8" |
| DATABASE_URL | "mysql://asin:SVkqbdHJpRG8zEx@sf111235-001.eu.clouddb.ovh.net:35453/asin" |
| MAILER_DSN | "smtp://thantan@olasoft.net:F9AeQ8zvLdr4QJR5@ssl0.ovh.net:465" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster111" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/olasoftnka/asin/public" |
| ENVIRONMENT | "development" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "0" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "ES" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "Spain" |
| GEOIP_DMA_CODE | "0" |
| GEOIP_LATITUDE | "40.417198" |
| GEOIP_LONGITUDE | "-3.684000" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.9" |
| HTTP_COOKIE | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22c0f659%22%2C%22route%22%3A%22opportunity%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Folasoftnka%5C%2Fasin%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A110%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| HTTP_FORWARDED | "for="185.181.33.97";host="asin.olasoft.net";proto=http" |
| HTTP_HOST | "asin.olasoft.net" |
| HTTP_PRIORITY | "u=0, i" |
| HTTP_PROXY_CONNECTION | "Keep-Alive" |
| HTTP_REMOTE_IP | "185.181.33.97" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="136", "Google Chrome";v="136", "Not.A/Brand";v="99"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""macOS"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "document" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "navigate" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "none" |
| HTTP_SEC_FETCH_USER | "?1" |
| HTTP_UPGRADE_INSECURE_REQUESTS | "1" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/136.0.0.0 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "185.181.33.97" |
| HTTP_X_IPLB_UNIQUE_ID | "B9B52161:1879_D5BA2128:0050_69F00BC0_9187:18B3E" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "1ece8b97e8aff4864adf044e237c5c25" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "185.181.33.97" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "6265" |
| HTTP_X_REMOTE_PROTO | "http" |
| PATH_INFO | "" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "_path=_format%3Dhtml%26_locale%3Dfr%26_controller%3DApp%255CController%255CDefaultController%253A%253Amenu" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/opportunite/6/avis-recrutement-technicien-centre-services/" |
| REMOTE_ADDR | "127.0.0.1" |
| REMOTE_PORT | "11262" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1777339329 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1777339329.3881 |
| REQUEST_URI | "/_fragment?_path=_format%3Dhtml%26_locale%3Dfr%26_controller%3DApp%255CController%255CDefaultController%253A%253Amenu" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/olasoftnka/asin/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://asin.olasoft.net/opportunite/6/avis-recrutement-technicien-centre-services/" |
| SCRIPT_URL | "/opportunite/6/avis-recrutement-technicien-centre-services/" |
| SERVER_ADDR | "10.111.40.2" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@asin.olasoft.net" |
| SERVER_NAME | "asin.olasoft.net" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "afALwRXt47-O2-jX5@KaIQAAAQY" |
| USER | "olasoftnka" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Parent Request
Return to parent request (token = 653410)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\DefaultController::opportunite" |
| _redirected | true |
| _route | "opportunity" |
| _route_params | [ "slug" => "avis-recrutement-technicien-centre-services" "id" => "6" ] |
| _stopwatch_token | "4ba8d1" |
| id | "6" |
| item | App\Entity\Opportunities {#1278 #id: 6 #title: "Avis de recrutement d'un(e) technicien(e) Centre de Services" #description: null #content: "<p>Postulez en ligne sur le portail national des services publics <a href="https://servicepublic.bj/public/services/service/PS00989">https://servicepublic.bj/public/services/service/PS00989</a> en joignant CV, lettre de motivation, références et attestations, au plus tard le 14 avril 2023 à 18h00 (heure de Cotonou).</p>" #banner: null #slug: "avis-recrutement-technicien-centre-services" #tags: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1241 …} #sector: null #date: null #createdAt: null #user: null #lastUpdate: null #updatedBy: null #isEnabled: false -openingDate: DateTime @1682598998 {#1275 : 2023-04-27 14:36:38.0 Europe/Paris (+02:00) } -closingDate: DateTime @1682598998 {#1276 : 2023-04-27 14:36:38.0 Europe/Paris (+02:00) } -structure: "ASIN" -place: null -biblio: App\Entity\Biblios {#1263 …} -category: App\Entity\OpportunitiesCategories {#1253 …} -type: null -submissionLink: null -submissionBtnTitle: null } |
| slug | "avis-recrutement-technicien-centre-services" |